Esinejad

28. oktoober 2020

Lastekaitse Liidu aastakonverentsi avasõnad – Triin Sooäär, Lastekaitse Liidu Noortekogu juht.
Tervitussõnad – Ene Tomberg, Lastekaitse Liidu president

Marju Kõivupuu

Marju Kõivupuu „Mees ja isa Eesti kultuuris ja rahvapärimuses“
Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur, folklorist

Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur, folklorist Marju Kõivupuu uurimisteemadeks on rahvameditsiin, surmakultuur ning inimese ja looduse suhted. Kes tahab tema akadeemilise tegevuse kohta rohkem teada, saab vaadata Eesti teadusportaali ETIS.

Laiem avalikkus tunneb teda pärimuskultuuri populariseerijana ning Mnemoturniiri pardale võetud esimese naisena.

Anet Müürisoo „Isad statistikas – kes, kus? Isaga või isata?“
Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakond

Töötab statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonnas sotsiaalse heaolu ja tööturu tiimis. Täidab nii juhtivanalüütiku kui ka tiimijuhi ülesandeid. Aneti juhtida on ka Eesti sotsiaaluuring, mis on Eesti üks suurimatest uuringutest, ning Leibkonna eelarve uuring.

Hariduse omandas Tartu Ülikoolis – 2016 sai bakalaureusekraadi sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialal ning kõrval erialana õppis rahvusvahelisi suhteid. 2018 sai magistrikraadi sotsioloogias. Nii gümnaasiumi kui ka ülikooli ajal on end täiendanud Saksamaal.

Palbo Vernik

Palbo Vernik „Klassisidususmatkad – kellele ja milleks?
MTÜ Koos On metsaisa

Palbo on saanud tänu oma täisealiseks saanud poegadele olla väga nauditaval isaks olemise teekonnal, kuhu on kuulunud isapuhkus ja hoolekogud, aga ennekõike tohutu eneseareng. Äritegemisest on ta loobunud ning keskendunud klassisidususe parendamise programmi (KLAPP) arendamisele.  See omakorda on andnud võimaluse vaadelda praeguste lapsevanemate ja kooli tegevuse peegeldust põhikooli lastel. Lastega matkamine on tema jaoks kinnitanud teadmist, et kui tahad kedagi õpetada, siis käi tema taga.

Pirjo Turk „Eesti naised ja mehed töö- ja pereelus“
Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika osakonna nõunik

Pirjo Turk on alates 2019. aasta augustist Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika osakonna nõunik. Eelnevalt töötas Pirjo laste- ja perede osakonnas perepoliitika juhina ning viis läbi vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi muudatused, mis järk-järgult on jõustunud ning jõustumas järgnevatel aastatel.

Enne Sotsiaalministeeriumisse tööle asumist töötas Pirjo Poliitikauuringute Keskuses Praxis töö- ja sotsiaalpoliitika analüütikuna. Pirjol on magistrikraad sotsioloogias, mille ta omandas Helsingi Ülikoolis. Praegu õpib Pirjo Tartu Ülikooli magistriõppes erialal “Muutuste juhtimine ühiskonnas”.

Karina Lõhmus-Ein „Lapse ja vanema suhe. Vanema õigused ja kohustused“
Advokaadibüroo Lillo & Lõhmus vandeadvokaat

Karina Lõhmus-Ein on advokaat alates 1999. ja vandeadvokaat alates 2004. aastast. Perekonnaõigusega on Karina puutunud kokku alates advokaadiks saamisest. 

Ta on Eesti Advokatuuri juhatuse liige ja perekonnaõiguse komisjoni liige. Lastekaitse Liidu koolitajana viib ta alates 2016. aastast koos Nõmme Linnaosa Valitsuse lastekaitse peaspetsialisti Kati Valmaga Tervise Arengu Instituudis (TAI) läbi lastekaitsetöötajate täiendkoolitust “Lastekaitsetöö õiguslikud alused”.

Sigrid Petoffer „Kuidas ma saan olla hooliv isa, kui ma ei oska?“
MTÜ VAITER programmijuht

Sigrid on kahe täiskasvanud lapse ema ja vanaema. Neli aastat kasvas nende peres noormees, kes oli lapsendatud.  Magistrikraadi sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal omandas ta 2017. aastal Tallinna Ülikoolis. Sigrid on üle 30 aasta töötanud laste ja peredega, neist viimased 26 aastat asendushoolduse valdkonnas: SOS Lasteküla, Haiba Lastekodu ja lapsendamiskeskus MTÜ Oma Pere (kus töötab tänaseni).

2019 liitus ta VAITER nimelise MTÜ-ga, et rakendada Eestis programmi „Hoolivad isad: turvalisem elu lastele“. Oma elu jooksul on ta tihedalt ja lähedalt kokku puutunud peredega, kus vanematel puuduvad oskused, tahe ja/või teadmised laste kasvatamiseks. Programm „Hoolivad isad“ on mõeldud just nendele isadele, kes soovivad paremaid suhteid oma lapse või lastega ja laste emaga.

hannes_hermakula

Hannes Hermaküla „Ühe isa lugu: Kuidas ma oma erivajadusega poega armastama hakkasin ja mis ta mulle õpetas?“
Kahe lapse isa, ajakirjanik

Hannes on abikaasa ja kahe poja isa. Usulis-poliitilise pagulasena emigreerus Nõukogude Liidust Ameerikasse, õppis seal teoloogiat. Lisaks ajakirjaniku tööle on mees ka Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programmi (PREP) koolitaja, Eesti Eriolümpia patroon ja kirglik harrastussportlane. Pere- ja suhteteemalisi saateid on Hannes nii teles, raadios kui ajakirjanduses teinud üle paarisaja.

Hillar Petersen „Kuidas saada lasterikkaks?“
Kuue lapse isa

Hetkel pere noorimaga lapsehoolduspuhkusel. MTÜ Lasterikkad Isad asutajaliige. Seisan selle eest, et lasterikkus oleks Eestis igas mõttes positiivne nähtus.

Ireen Kangro

Ireen Kangro
Konverentsi moderaator

Ireen on Lastekaitse Liidu positiivse vanemluse teema-aasta projektijuht. Töötanud varasemalt sotsiaaltöö spetsialistina omavalitsuses ja hooldustöötajana peredes. Oma olulisteks õpetajateks, seda eriti inimlikkuse ja heade peresuhete teemal, peab Ireen sügava liitpuudega lapsi ja nende vanemaid, kellega koos on tal varasemalt olnud rõõm töötada.

“Kuumal toolil” istuvad isad: Hillar Petersen, Palbo Vernik ja Hannes Hermaküla.
Laste küsimusi isadelt küsivad Triin Sooäär ja Ireen Kangro.